Implanty stomatologiczne

Implantologia jest aktualnie nowatorską dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej w miejsce utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba wstawiana jest na stałe i dobierana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najodpowiedniejsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ?

Wszelkie braki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba zwiększa się ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą przechylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego później może dojść do utraty następnych zębów. Zakłócony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w wypadku pojedynczych ubytków lub ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i przesuwają się podczas jedzenia.

JAK WYGLĄDA ZABIEG IMPLANTACJI?

Pierwszym etapem jest wizyta u stomatologa, podczas której przeprowadza się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Rodzaj implantów zawsze ustala lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długofalowy okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są w głównej mierze trwałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie wymagają piłowania , sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed wstawieniem implantu obowiązkowe jest wykonanie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest wiele przeciwwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także choroby jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Prawidłowy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wszczepienie implantów zębowych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 5 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu trzeba również wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich rodzaju. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 200 zł.

Po przeliczeniu nakład pełnej procedury sięga od 4 do 8 tysięcy zł.

Chirurgia szczękowa Toruń
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Dentysta Toruń
Stoatolog Toruń
Leczenie kanałowe Toruń
Ortodonta Toruń
Implanty Toruń
Dentysta Toruń cennik
Stomatolog Toruń cennik
Wybielanie zębów Toruń
Ortodoncja Toruń
Aparat na zęby Toruń
Stomatolog dziecięcy Toruń
Gabinet stomatologiczny Toruń
Ortodonta Toruń cennik
Gabinet ortodontyczny Toruń
Endodoncja Toruń
Usówanie ósemek Toruń
Chirurg stomatolog Toruń
Dobry dentysta Toruń
Dobry stomatolog Toruń
Dentysta Toruń Wrzosy
Dentysta Toruń Rubinkowo
Dentysta Toruń Jakubskie
Dentysta Toruń Centrum
Uuswanie kamienia z zębów Toruń
Profilaktyka stomatologiczna Toruń
Leczenie zębów Toruń
Dobry dentysta Toruń
Cennik dentysta Toruń
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Chirurg stomatolog Toruń
Toruń lecznie kanałowe
Licówki Toruń
Implanty stomatologiczne Toruń
Korony na implantach Toruń
Licówka na zęby Toruń
dobry dentysta Toruń
Dobry stomatolog Toruń
Dentysta Toruń